همه آمده بودند، هنرمندان، کارگردانان، تهیه کنندگان و مدیران همه مهمان سازمان بودند. سالن مملو از جمعیت بود. علاوه بر این به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی دوستانی که در کلینیک حیات وحش پارک پردیسان زحمت می کشند چند مهمان کوچولو از جمله یک بچه جغد، یک خارپشت کوچولو، یک سمندر و یک توله روباه زیبا که دوران نقاهت خود را در کلینیک می گذرانند برای معرفی به حاضرین آوردند تا بگویند این موجودات آسیب پذیر چقدر برای حیات ما انسان ها لازم هستند. 

این مراسم با اجرای خوب آقای شهریار ربانی فعال محیط زیست و مجری سیما ادامه یافت و طی آن ضمن پخش قسمت هایی از سریال پایتخت 3 از دست اندرکاران این سریال و سایر فیلم های دوستدار محیط زیست تقدیر شد. نقطه اوج صدای تشویق ها وقتی بود که آقایان مهران احمدی، محسن تنابنده، علیرضا خمسه و خانم ها ریما رامین فر و منگ هانگ ژانگ بر روی صحنه آمدند. 
از دست اندرکاران چنین اقداماتی به ویژه آقای سیروس مقدم که بطور خودجوش به موضوع محیط زیست در سریال پایتخت 3 پرداخت تشکر کردم و گفتم لازم است هدف گذاری های فیلمسازان و برنامه سازان بیشتر به سمت اشاعه فرهنگ زیست محیطی گرایش یابد. 

در این مراسم از پیراهن تیم ملی منقش به چهره یوزپلنگ ایرانی رونمایی شد. پیراهن بسیار زیبایی شده و این نکته را هم باید توضیح دهم که یوزپلنگ ایرانی اساسا به جهت ظاهر و مورفولوژی تفاوت قابل ملاحظه ای با یوزپلنگ آفریقایی ندارد. موقع رونمایی از پیراهن متوجه شدیم که نام تقدیرشدگان در پشت پیراهن تیم ملی نوشته شده است. دوستان فعال در پروژه یوزپلنگ با حمایت بیمه دانا برای این برنامه زحمت زیادی کشیدند. 
همین طور انجمن حمایت از یوزپلنگ ایرانی، آقایان اسلامی و آرش نور آقایی درباره توپ فوتبال منقش به 32 گونه در معرض خطر انقراض 32 کشور شرکت کننده در جام جهانی توضیحاتی داده و از آن رونمایی کردند. به این معنی که 32 کشور شرکت کننده در مسابقات فوتبال جام جهانی 2014 برزیل با انتخاب یکی از گونه های در معرض خطر انقراض خود و معرفی آن به جهانیان در فرصت زمانی مسابقات، تلاش می کنند تا مردم جهان را نسبت به خطرات انقراض گونه های مختلف تنوع زیستی در جهان آگاه کنند. 
در این مراسم گفتم یکی از سوالات مردم از ما این است که چرا با وجود فراوانی چالش های زندگی انسان ها به حیات وحش،و حفظ آن اهمیت می دهیم؟ اما آیا واقعا تنوع زیستی یک مقوله انتزاعی است و به زندگی مردم ارتباطی ندارد؟ در این باره توضیح دادم که خداوند چرخه حیات را به هم پیوسته خلق کرده و تنوع زیستی بخشی از این چرخه حیات است و این همان چیزی است که باید به آحاد جامعه آموزش داده شود. یعنی همگان بدانند کیفیت زندگی انسان با تک تک اجزای طبیعت پیوندی عمیق دارد و امنیت غذایی و سلامتی و طول عمر بشر به تنوع زیستی وابسته است. مثلا زنبور عسل که امروز به دلیل استفاده از سموم و آنتی بیوتیک ها در معرض خطر است در تأمین 60 درصد فرآورده های غذایی ما اعم از میوه جات و سبزیجات نقش دارد.