روز چهارشنبه جلسه دولت با حضور استانداران تشکیل و در مورد مسایل مختلف مورد نظرآنان صحبت شد. در پایان، رییس جمهور ضمن جمع بندی مباحث، به نکات مختلفی اشاره کردند. دکتر روحانی در این جمع بندی قبل از طرح موضوعات توسعه، اشتغال و فعالیت های اقتصادی در استان ها به اهمیت توجه به مسایل محیط زیست و لزوم رعایت ملاحظات زیست محیطی توسط استانداران پرداخت. 
آقای روحانی اشاره کردند که زمانی تصور می شد محیط زیست بحثی تشریفاتی است، ولی الان برای همگان مشخص شده که محیط زیست اصل است و مسایل آن باید به طور جدی مد نظر قرار گیرد. 
رییس جمهور همچنین تاکیدات مهمی درمسایل فرهنگی داشتند. ایشان با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفتند مردم ما دارای فرهنگ بالایی هستند، مردم ما به عبادت، روزه، عفاف و امیرالمومنین افتخار می کنند و اینگونه نیست که به گفته ما این اعتقادات را داشته باشند. 
دکتر روحانی به حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت حرمت آدم ها از نظر ما کرامت دنیا و آخرت است ... و ترزقنا بها کرامه الدنیا و الاخره ... مگر ما حق داریم به خاطر کاری هر چند خلاف، به انسان توهین و شخصیت او را خرد کنیم؟ امر به معروف و نهی از منکر به معنای اهانت و ذلیل کردن مردم نیست. کما اینکه قرآن کریم به پیامبر اکرم (ص) که جایگاهی بالاتر از ما دارد می فرماید: فَذَکِّرْ إِنَّمَا أَنتَ مُذَکِّرٌ، لَّسْتَ عَلَیْهِم بِمُصَیْطِرٍ (پس تذکر ده که تو تنها تذکر دهنده ای، بر آنان تسلطی نداری- سوره غاشیه آیات 21 و22)
صحبت های رییس جمهور یک بار دیگر یادآور سیاست راهبردی دولت در احترام به حقوق شهروندی و ضرورت حفظ اعتدال بود.