دوستانی که نگران وضعیت باغ وحش ها و سیرک هستند ودر اطلاع رسانی به ما کمک میکنند در جریان باشند که سازمان حفاظت محیط زیست نظارت جدی و اعمال  استانداردها را با محوریت ادارات استانی به اجرا گذاشته است،از همراهی شما ممنونم.بهبود شرایط را مردم هم گزارش کرده اند. 

شرق: مدیرکل محیط‌زیست البرز با بیان اینکه در سه‌ماه اخیر به دلیل شرایط آزاردهنده سیرک شیراز برای حیوانات از فعالیت این سیرک جلوگیری شده بود، گفت: در حال حاضر این سیرک حداقل استاندارد‌ها را رعایت کرده و بعد از ماه رمضان به مدت 20روز در کرج برپا می‌شود. فعالیت سیرک شیراز پس از آنکه عکسی از نحوه نگهداری 30راس شیر آفریقایی توسط مسوولان این سیرک در جزیره قشم منتشر شد، ممنوع شده بود. با این حال مجوز فعالیت دوباره این سیرک در شرایطی صادر شد که تنها چند روز پیش هزارنفر از فعالان و دوستداران محیط‌زیست و حیات‌وحش کشور در نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور به‌عنوان رییس شورایعالی حفاظت محیط زیست خواستار توقف فعالیت استفاده از حیوانات در سیرک‌ها شده بودند. در بخشی از این نامه آمده بود: «ضمن قدردانی از توجه و تلاش‌های اخیر جنابعالی جهت رفع معضلات زیست‌محیطی کشور، نظر به اینکه روز به روز شاهد نمونه‌های بارز حیوان‌آزاری در سیرک‌های کشور هستیم، از حضورتان خواهشمندیم جهت پایان‌دادن به ظلمی که بیرحمانه بر مخلوقات بیگناه خداوند به نام تفریح روا می‌رود یاریمان فرمایید.» همچنین چندی پیش در یک استفتا از 14 مرجع تقلید و استاد حوزه علمیه در مورد سیرک حیوانات، تعداد قابل توجهی از مراجع در پاسخ گفتند که «آزار و اذیت حیوانات از نظر شرعی حرام است.»
با این همه حسین محمدی، مدیرکل محیط‌زیست البرز به مهر گفت: «مجوز سیرک شیراز پس از برپایی در قشم و شرایط بد نگهداری شیر‌ها در قفس بسیار تنگ لغو شده و اجازه فعالیت آن در کرج داده نشد. به گفته وی، اما در طول سه‌ماه گذشته اقدامات خوبی در این سیرک برای رعایت حداقل استاندارد‌ها انجام شده به نحوی که در حال حاضر شرایط نسبتا خوبی برای فعالیت دارد و مجوز فعالیت آن مجددا برای بعد از ماه رمضان به مدت 20 روز داده شده است