پایش و کنترل مستمر وضعیت هوا و آب رودخانه ها و دریاچه ها از وظایف سازمان است و متاسفانه کمبودهای زیادی در این زمینه وجود دارد. روز چهارشنبه به همت و تلاش همکاران خوبم در سازمان توانستیم از طریق ویدئو کنفرانس و به طور زنده و همزمان در 8 استان های کشور سیستم های پایش آنلاین هوا و آب را که اخیرا خریداری و برای آنها ارسال شده است، افتتاح کنیم.

 به طور زنده با مدیران استان ها صحبت شد و همان جا در حضور خبرنگاران میزان آلودگی در لحظه مشاهده شد. این دستگاهها برای همه استان ها خریداری و ارسال شده و انشاالله تا هفته آینده و به محض برقراری سیستم اینترنت برای پایش آنلاین در باقی مکان های مورد نظر نیز راه اندازی خواهد شد. پایش فعلا در شهرهای استان ایلام، کردستان، البرز، قم، مرکزی، گیلان، قزوین، سمنان و تهران صورت میگیرد. 

 
علاوه بر خوشحالی افتتاح آنالایزرها، یکی از مدیران در مکالمه ویدئو کنفرانسی به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: استفاده از ویدئو کنفرانس و اینکه مدیران مجبور نبودند برای مراسم به تهران بیایند باعث صرفه جویی حداقل 1000 لیتر بنزین شده است. 


در ادامه این جلسه، سامانه هوشمند انرژی خورشیدی ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست، آزمایشگاه دریایی و نمایشگاه عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در دولت تدبیر و امید نیز با حضور خبرنگاران عزیز گشایش یافت. عکس ها گویای لحظاتی از این برنامه هستند.