دیشب بر اساس پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست، دولت برنامه مقابله با گرد و غبار را به همراه برنامه های هر دستگاه و اعتبارات مورد نیاز برای اسفند ٩٣ و سال ٩۴ نهایی کرد. کار نفس گیری بود ولی اعتبارات خوبی دیده شده و به سازمان مدیریت بحران نقش جدی تری در واکنش سریع داده شده است. حالا با دست پر و به همراه معاونین تمام دستگاه های مسئول به خوزستان می آییم. درود برمردمان شریف کشورم، قدردان همه هستم؛ چه آنانی که نقد کردند و چه آنانی که تشکر کردند. ممنون. وعده ما اهواز ... 
متن خبر مرتبط
بررسی راههای مقابله با پدیده ریزگردها در استان خوزستان از مهم ترین موضوعات جلسه روز یکشنبه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست به ارایه گزارشی در خصوص «پدیده ریزگردها در استان خوزستان و برخی مناطق دیگر کشور» پرداختند و راهکارهای مقابله با این پدیده مورد بررسی قرار گرفت.
برنامه‌های احیای تالاب‌ها، تعیین الگوهای جوی مؤثر بر تولید گرد و غبار و اولویت‌بندی کانون‌های مؤثر، همچنین توسعه و ارتقای سامانه مدل‌سازی پیش‌آگاهی، ارتقای زیرساخت‌های فناوری برای پیش‌بینی به موقع، اجرای عملیات بیابان‌زدایی و کنترل کانون‌های بحران، توسعه نهال‌کاری و ایجاد جنگل‌های دست کاشت بیابانی، ایجاد زیرگذرهای مناسب در جاده‌های آنتنی میدان‌های نفتی، تجهیز مراکز خدمات تشخیصی و مراقبتی بیماری‌های ناشی از استنشاق گرد و غبار و پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز اجرای این برنامه‌ها مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفت.
در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.