نباید به مردم دروغ گفت

مقابله و کاهش آلودگی هوا راه حل های علمی، کار و تلاش بی وقفه همه دستگاهها و زمان مناسب می طلبد. راه حل های عاجلی مثل آنچه قبلا مطرح شده که آب پاشی می کنیم یا یونیزاسیون به کار می بریم یا وسایل عظیم حرکت دهنده هوا و ایجاد باد درست می کنیم و از این دست!!!! فایده ندارد و علمی و کاربردی نیست. 
این هفته در جلسه شورای شهر در پاسخ به سئوال یکی از خانم های نماینده شورا که گفت دو فرزندم بیمار هستند و باید چه کنم؟ پاسخ دادم اقدام عاجل فقط خروج از تهران است. 
اما خبر این گفت و گو به نحوی مطرح شد که برای بسیاری از دوستان ایجاد سئوال کرد؛ گویی راه حل کلی معضل، ترک تهران است. این روزها فرصتی نشد تا به این شبهه پاسخ دهم. تا اینکه امروز مطلبی دیدم که لینک آن اینجاست. دست نویسنده درد نکند. 
معتقدم نباید به مردم دروغ گفت. اگر چه تمام توان سازمان برای هماهنگی با دستگاههای مسئول برای بهبود کیفیت سوخت و استاندارد خودرو و ... به کار گرفته شده و انشاءالله به زودی نتایج آن بروز خواهد کرد، باز هم می گویم اگر در وضعیت اورژانسی قرار گرفته اید فعلا بهتر است تهران را ترک کنید.
یک خبر خوش هم از نتایج تلاش ها دارم و آن اینکه از دیروز در شهر اراک هم بنزین یورو 4 توزیع می شود که خبر کامل آن امروز در گفت و گو با آقای دکتر متصدی معاونت محیط زیست انسانی سازمان منتشر شده است.
/ 27 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهزاد عظیمی

با عرض سلام خدمت خانم ابتکار. مایلم نظر شما را در مورد وبلاگ چیتا(مجله طبیعت و محیط زیست) بدانم. شما ریاست سازمان را بر عهده دارید و در حال حاضر چشم امید مردم و به خصوص حامیان محیط زیست به شماست. امیدوارم که گام های مهمی برای نجات محیط زیست برداشته شود. اگر در وبلاگ بنده (چیتا) به مسئولین یا شما انتقادهایی شده است، باید ببخشید. همانگونه که آقای رئیس جمهور روحانی فرمودند : همه می توانند از مسئولان و دولت تدبیر و امید انتقاد کنند. ما جماعت وبلاگ نویس هم اگر انتقاد نکنیم، چکار کنیم؟ با آرزوی موفقیت

محمد دهقانی

درود آیا تا به حال بازدیدی از دریاچه بختگان و تالاب طشک داشته اید؟ آیا مشکلات این دو دریاچه و تالاب زیبا و حیاتی را میدانید؟ آیا برای بر طرف کردن مشکلات این دریاچه ها چاره ای اندیشیده اید؟ امسال که قطعا خشک خواهد شد آیا به فکر سالهای دیگر و آینده هستید؟

مرادی

با سلام. از تلاش شما واقعا سپاگزاریم و به شما و شجاعتتان افتخار می کنیم. عاجزانه از شما در خواست می کنم به فکر آلودگی هوای اراک نیز باشید. این آلودگی ناشی از فعالیتهای کارخانه های آلو مینیوم سازی و ماشین سازی می باشد. من با امید این پیغام را برای شما گذاشتم. ان شالله که نا امید نشوم

زینب

سلام خانم الان که دارم براتون می نویسم ساعت9:28 دقیقه است کم کم دارم اماده میشم برای راهپیمایی من الان صفحه ی133 کتاب تسخیرهستم راستش من پارسال برای نمره پرورشی رفتم راهپیمایی ولی الان به خاطرشما چادرسرکردم ودارم میرم تااین جایی که کتاب شمارو خوندم خیلی روم تاثیر گذاشت.شماالگوی منید دوستتان دارم به مظلومیت جایی که دران زندگی میکنم[گل]

مینا

سلام.خانم دکتر ابتکار واقعا" پیام مردم رو میخونه.خیلی ایمیل زدم بهشون جواب نیومد لا اقل یه پیام خالی هم نفرستادن.مگه چی ازش خواستیم یه دونه شغل میخوایم دیگه.تو کشورهای اروپایی رشته محیط زیست کسی بخونه اندازه پزشک بهش اهمیت میدن ولی ما کارشناس ارشد محیط زیست هم باشیم نه جوابمون میدن نه شغل میدن اداره محیط زیست فقط پرشده از رشته های دیگه فقط محیط زیستیا توش جا ندارن.

وحید باتر

سرکار خانم ابتکار ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست با سلام برکسی پوشیده نیست که به علت مشکلات اقتصادی و مشکلات فرهنگی در برخی مناطق هجوم افراد و معارضان به طبیعت که تعدادشان انصافا” تناسبی با نیروهای حفاظت از محیط زیست ندارد به مراتب زیاد است با توجه به وظایف این سازمان و ادارات تابعه آن باید نیروی انسانی آموزش دیده بیشتری جذب این سازمان شوند در کنار فرهنگ سازی و گنجاندن درسی با موضوع محیط زیست از پایه های ابتدایی در دبستان و در ادامه دبیرستان به اعتقاد من دانش آموز ایرانی باید بداند که در کشورش چه گونه های گیاهی و یا چه گونه های جانوری بومی ومهاجر وجود دارد و کدامشان در معرض خطر نابودی قرار دارد. حتی تدریس و آموزش درس مذکور به صورت کارشناسی شده میتواند بعنوان “طرح” دانشجویان رشته های مرتبط با محیط زیست باشد دانش آموز ایرانی باید از موضوعاتی مثل گرم شدن کره خاکی تا بحران آب که در دهه های آینده گریبان قسمت عمده فلات ایران را خواهد گرفت تا آلودگی کلانشهر ها و از بین رفتن گونه های ارزشمند جانوری و نابود شدن ثروت های خدادادی این مرز وبوم اطلاع کافی و تجزیه وتحلیل درست وعلمی داشته باشد . هرچند زمان با ارزشی از

محیطبانان فوق لیسانس

خانم دکتر ابتکار درخواست لغو بخشنامه داخلی سازمان 91/37923 مورخه 21/9/91 درخصوص ممنوعیت ارتقای شغلی محیط بانان در صورت اخذ مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط به مشاغل کارشناسی را داریم. خواهشمندیم در مصوبات دولت پیشین تجدید نظر فرمایید.

بی نام

خانم ابتکار حکومت با کفر میماند اما با ظلم نه