دیدار نمایندگان ائتلاف اسلامی زنان با آقای حبیب الله عسگراولادی

«ما همه سرباز توایم خمینی». امام با دیدن این صحنه بسیار متاثر شدند و نتوانستند روی پا بایستند و نشستند. در این حال یکی از روحانیونی که هنوز در قید حیات است رو به امام کرد و گفت: «اجازه دهید برنامه خانم ها را لغو کنیم، اینها هم به خود آسیب می زنند، هم خانواده هایشان لطمه می بینند و هم شما اینگونه متاثر می شوید». ولی امام با لحنی که ناراحتی از این پیشنهاد در آن مشهود بود بلافاصله به آن روحانی گفتند: «فکر می کنید شاه را اعلامیه های من و شما بیرون کرد؟ شاه را اینها بیرون کردند».

 آقای عسگراولادی همچنین مریم بهروزی را بانویی مجاهده، مقاومه و صابره ای مخلص و کم نظیر یاد کرد که همواره حضوری موثر داشت و تلاش های زیادی برای احقاق حقوق زنان کرد.

 خانم ها هم در این جلسه صحبت کردند، ابتدا خانم اعظم حاجی عباسی دبیرکل فعلی جامعه زینب (س) که دختر مرحوم بهروزی نیز هست ابتدا از نقش ایشان در هماهنگی خانم ها با یکدیگر و شکل گیری "ائتلاف اسلامی زنان" و سپس از مواضع اخیر آقای عسگراولادی که در جهت نزدیکی و ائتلاف نیروهای انقلاب است، یاد و تشکر کرد.

خانم طاهره رحیمی دبیرکل جامعه فاطمیون با ذکر آماری از تعداد نمایندگان زن مجلس از سال ۱۳۵۴ تا کنون و کاهش آنها، نگرش های نادرست و عدم همراهی مردان در قدرت را از موانع مهم برای زنان در جهت دستیابی به مراکز تصمیم گیری برشمرد و گفت: همانطور که آقای عسگراولادی اشاره کردند، خانم ها باید وارد میدان شوند و موانع را بردارند، ولی می خواهم این نکته را اضافه کنم که حاکمیت در این زمینه می بایست زمینه ها را فراهم کند، همچنان که پس از انقلاب فراهم شد و مثلا روند رشد مطلوب زنان در آموزش عالی را شاهد بودیم. ولی در حال حاضر در زمینه هایی مثل مدیریت یا افزایش تعداد نمایندگان زن در مجلس شورای اسلامی، حاکمیت باید نقش پشتیبان داشته باشد.

خانم توران ولی مراد دبیر ائتلاف اسلامی زنان با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ملت خواستار برقراری نظامی عدالت محور بوده او بر اساس آن زنان نیز خواهان رفع موانع و مظالم از جامعه زنان هستند، گفت: متاسفانه مردان از همان ابتدا مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی را به خود اختصاص دادند و زنان را کنار گذاشتند. او در پاسخ به این گفته آقای عسگر اولادی که نمایندگان را مردم انتخاب می کنند، تاکید کرد: مردم به لیست هایی رای می دهند که مردان در قدرت می بندند و زنانی که در لیست ها قرار می گیرند راهی ندارند جز این که مدافع نظرات و آرا آنان باشند، در حالی که شاخص های تعیین کننده باید رفع مشکلات و موانع و بهبود وضع جامعه از جمله زنان و پاسخگویی به مطالبات آنان باشد.

خانم فرشته غلامی نیز در این نشست در پاسخ به اظهارات آقای عسگراولادی مبنی بر این که خانم ها باید سعی کنند مشکلات بین خود را حل کنند، خاطر نشان کرد که سال ها از نزدیک شاهد تلاش های خانم بهروزی برای گفتگو و حل مشکلات نه میان اصولگرایان با اصلاح طلبان بود، بلکه بارها نمایندگانی را برای گفتگو و نزدیکی دیدگاههای اصولگرایان با یکدیگر فرستاد و آرزو داشت این اتفاق بیفتد.

من هم در این جلسه، با گرامیداشت ایام دهه فجر و بزرگداشت یاد خانم بهروزی، ضمن بیان روند تشکیل ائتلاف اسلامی زنان با حضور بانوانی از طیف های اصولگرا و اصلاح طلب، بر ضرورت اصلاح ذات بین و اینکه این ائتلاف می تواند الگویی برای پیشبرد مصالح کشور باشد و باید مد نظر سیاستمداران قرار گیرد، تاکید کردم. همچنین به صدمات و فشارهایی که خانم های عضو ائتلاف در این مسیر متحمل شده اند اشاره کرده و ضمن تقدیر از پایداری و مقاومت مرحومه مریم بهروزی در این راه و تقدیر از مواضع اخیر آقای عسگراولادی یادآور شدم که تلاش برای سالم سازی فضای سیاسی البته مشکلاتی دارد که می بایست با سعه صدر از آنها گذر کرد.

خبر کامل تر را می توانید اینجا بخوانید.

/ 0 نظر / 74 بازدید