سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

پنج شنبه 24 بهمن 

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست امروز در تهران افتتاح شد. حضور دوستداران محیط زیست در مراسم افتتاحیه باعث دلگرمی بود. 

شعار نمایشگاه امسال یعنی اقتصاد سبز از محورهای اصلی مورد نظر دولت است و در برنامه ای که به مجلس ارایه شده نیز اقتصاد سبز مورد تاکید مسئولان قرار گرفته است. همچنین واحدهای اقتصادی و تولیدی باید بتوانند منابع آب و انرژی را مدیریت و نیز کالایی را به بازار ارایه کنند که با محیط زیست سازگار باشد. از اهدافی که برای صندوق ملی محیط زیست هم دنبال می شود حمایت از فناوری های سبز است.
آقای دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در این مراسم تاکید کرد که توسعه اقتصادی نیازمند کار در حوزه صنعت و اقتصاد و کشاورزی است و چالش های محیط زیستی هم در این میان باید مورد توجه قرا ر گیرد. تنها راهی که این دو پدیده را به هم پیوند می زند و کشور را از وضعیت کنونی خارج می کند اقتصاد سبز است. همه دستگاهها، قوای سه گانه و مردم باید محیط زیست را جدی بگیرند و با طرح های زیست محیطی همراه شوند.
حضور تشکل های مردمی و بخش خصوصی که اقدام به طراحی و اجرای کالاهای سازگار با محیط زیست کرده بودند در این نمایشگاه دیدنی است.

شنبه 26 بهمن 

جلسات مناظره در نمایشگاه محیط زیست برقرار است. مناظره در خصوص شکار بسیار داغ شد. بازنگری سیاست های شکار و برنامه ریزی برای حفاظت بیشتر رویکرد سازمان خواهد بود. 
در افتتاحیه هم از پدر محیط بان شهید تقدیر شد. برای تقویت محیط بانان تمام تلاش خود را خواهیم کرد.
 

 
/ 1 نظر / 68 بازدید
ومحود

امسال فقط کشته شدن 12 پلانگ در کشور گزارش شده قطعا مواردی هم هست که کسی نمی دونه یه فکری بکنید این سرمایه خدادادی داره منقرض می شه