رییس جمهور روحانی در مراسم جایزه ملی محیط زیست

- باید نسبت به صدماتی که به طبیعت می‌زنیم توبه کرده و با بازگشت به مسیر صحیح، نسبت به احیاء محیط زیست اقدام کنیم.
- امروز بنزین تولید شده در مجتمع‌های پتروشیمی کنار گذاشته شده و بنزین یورو۴ در کلانشهرها عرضه می‌شود که تأثیر خوبی در کاهش آلودگی هوا داشته است.
- اگر سوخت و خودرو استاندارد شد، شهروندان هم نسبت به سلامت وسیله نقلیه خود مانند معاینه فنی حساسیت داشته باشند.
- در سال ۹۳، ۲۵۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده اسقاط شد.
- در حال حاضر بسیاری از مراکز صنعتی و نیروگاه‌های کشور به جای سوخت مازوت که آلودگی بسیاری تولید می‌کنند، از گاز استفاده می‌کنند.
- کارشناسان معتقدند برای جبران یک سال فشار بر طبیعت به ۱.۵ سال زمان نیازمندیم. فرآیند جبران تخریب ۱۰ ساله دریاچه ارومیه نیز در کمترین حالت به ۱۵ سال زمان نیاز دارد.
- بهشت و جهنم به افکار و رفتار ما نسبت به خود، انسان‌های دیگر و طبیعت ارتباط دارد، ما نمی‌توانیم جنگل‌ها را نابود کنیم و در انتظار هوای سالم و اکسیژن باشیم.
- دو عامل افزایش جمعیت و ورود فناوری‌های نوین بدون محاسبه پیامدها و عوارض آن به عنوان عوامل مخرب محیط زیست شناخته می شوند.
- برای استفاده صحیح از فناوری به منظور حل مشکلات محیط زیستی مانند تبدیل زباله‌ به منابع انرژی و دفع صحیح فاضلاب‌ها و پسماندها دولت کارهایی را شروع کرده است، اما نیازمند برداشتن گام‌های سریع تر و بلندتر هستیم.
- محیط‌ بانان کشور کاری ملی انجام می‌دهند و برای حفظ زندگی و سلامت مردم بار سنگین حفاظت از محیط زیست را بر دوش می‌کشند، کار آنها فضیلتی شایسته تقدیر است.

/ 3 نظر / 49 بازدید
علی

و همچنان همایش بازی و شعار .....

انجمن حمايت از حيوانات اهلي

خانم معصومه ابتكار سلام عليكم .ضمن خسته نباشيد و تقدير از زحمات تان ياد آوري مي كنم يك طرحي هم به مجلس بدهيد در مورد حفظ نثل رو به انقراض حيواني به نام فارس سگ كه بشدت در خطر انقراض هست لطفا در اين باره اقدامات لازمه انجام شود . اجركم اندالله

حقگو

بنام خدا نامه ای سرگشاده به مسئولین محترم سازمان حفاظت محیط زیست: سئوال میکنیم آقاااااااااا سئواااااااال !!!! آیا پرسیدن سئوال و طرح مطالبات شهروندی از مسئولین محترم جرم و یا خدای ناکرده اهانت است؟؟؟ با کمال احترام و امتنان: (لطفا خانم ابتکار ریاست محترمه سازمان حفاظت از محیط زیست پاسخ بدهند) 1.لطفا بفرمائید با توجه به اینکه هیچ قانونی جدیدی در رابطه با اعمال هر گونه ممنوعیت (کوتاه مدت و یا بلند مدت) برای شکار در مجلس محترم شورای اسلامی تصویب نشده ، شما بر چه اساسی (در سال گذشته) از دادن پروانه شکار به مردم خودداری کرده و آنان را از این حق مسلم محروم کردید؟؟!! آیا اگر ممنوعیت بود شما میتوانستید؟ از آنچه که از آن ، به عنوان اختیارات مدیریتی نام میبرید استفاد کنید و مجوز بدهید؟؟؟ پس حالا که قانون و رویه جاری صدور پروانه بوده ، چرا شما خود سرانه چنین کاری کردید؟ 2. آیا این عمل شما (ایجاد محدودیت و محرومیت عمومی و ایجاد پی آمدها وعواقب آن) یک تصمیم و اقدامی فراقانونی نبوده و نیست؟؟ 3. آیا نباید اعمال هرگونه ممنوعیت اینچنینی ، برای ممانعت از بهره برداری از منابع ملی و طبیعی را ، تنها در سایه قانون و مصوب