بیانیه پویش مادران مسلمان برای صلح در محکومیت اعمال بوکوحرام

«پویش مادران مسلمان برای صلح» که از مهم ترین اهدافش تلاش برای کاهش آسیب های وارده بر زنان و دختران است، ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی و دینی از مسلمانان در سراسر دنیا می خواهد همه همت خود را برای اثبات چهره رحمانی اسلام و نفی خشونت و جهالت به کار گیرند.

 

به نام خدا

جامعه جهانی این روزها با رویداد نفرت انگیزی روبروست که طی آن دانش آموزان دختر نیجریه ای به جرم تحصیل، توسط گروهی افراطی موسوم به بوکوحرام از مدرسه ربوده شده اند. این واقعه هولناک که یادآور برخوردهای عصر جاهلیت با زنان و دختران است، انسان های آزاده را رنجانده و به واکنش واداشته است. 
متاسفانه آنچه امروز به نام اسلام توسط گروههای چون بوکوحرام در نیجریه و برخی از دیگر کشورها رخ می دهد، نتیجه ای جز دامن زدن به خشونت و افراطی گری مذهبی ندارد. چنین اعمالی سیمای رحمانیت اسلام را مخدوش و این دین الهی را خشن، متوحش، بی فرهنگ و تجاوزکار جلوه می دهد. به نام کدام خدا دختران ربوده شده افریقایی را تهدید به بردگی و فروش می کنند و چرا مسلمانان عکس العمل درخوری را از خود نشان نمی دهند؟
مگر نه اینکه خدای ما، همان خدایی است که سوره «کوثر» را در شأن دختر پیامبر اسلام نازل کرد و در سوره «نساء» فرمود: ای اهل ایمان بر شما حلال نیست زنان را به اکراه و جبر به میراث گیرید.
چرا مسلمانان در چنین شرایطی در برابر ظلم های جاری بر جوامع خویش فریاد بر نمی آرند که دین رحمان به زنان عزت بخشید و فرمود: بای ذنب قتلت؟
«پویش مادران مسلمان برای صلح» که از مهم ترین اهدافش تلاش برای کاهش آسیب های وارده بر زنان و دختران است، ضمن  محکوم کردن این اقدام غیر انسانی و دینی از مسلمانان در سراسر دنیا می خواهد همه همت خود را برای اثبات چهره رحمانی اسلام و نفی خشونت و جهالت به کار گیرند.  
اردیبهشت 1393- می 2014

 

/ 0 نظر / 8 بازدید