سفر ژاپن - بازدید از نیروگاه حرارتی و تصفیه خانه فاضلاب شهر کاوازاکی

خبر ششم: بازدید از نیروگاه حرارتی و سیستم تصفیه فاضلاب شهری کاوازاکی ... علمی بود و کارآمد ...
***
معصومه ابتکار و هیات همراه روز پنج شنبه طی بازدیدی از پروژه های کنترل و پایش آلودگی هوا در نیروگاه حرارتی کاوازاکی بازدید کردند. این هیات همچنین از سیستم تصفیه فاضلاب خانگی شهر کاوازاکی بازدید کرده و با نحوه کار این دو مرکز آشنا شدند.  


در نیروگاه حرارتی کاوازاکی پروژه اجرایی مقابله با آلودگی هوا برای هیات تشریح شد. اقدامات این نیروگاه در جهت کاهش گازهای NOX و SOX و نیز گاز گلخانه ای دی اکسید کربن است. در این بازدید نحوه انتقال داده های پایش آنلاین و چگونگی نظارت بر پارامترهای شاخص آلودگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در جریان بازدید از سیستم تصفیه فاضلاب شهری کاوازاکی نیز مدیران و کارشناسان این تصفیه خانه چگونگی عملکرد بخش های مختلف تصفیه خانه، فرآیند بازیابی آب، نحوه انتقال فاضلاب واحدهای صنعتی و بیمارستانی، گندزدایی، بو زدایی، بازمصرف پساب و روش های نوین در این زمینه را برای هیات ایرانی تشریح کردند.  

/ 8 نظر / 86 بازدید
زهراپناهی

با سلام و عرض احترام . خدا قوت . امیدوارم برای آب شهر زنجان هم اقدام شود که به خاطر وجود کارخانه سرب و روی داخل شهر آلوده است .

محیط زیستی

با سلام خدمت ریاست محترم سازمان محیط زیست چند ماهی از زمانی که قرار بود پذیرفته شدگان استخدامی میحط زیست خوزستان ایلام و لرستان به سر کار خود بروند گذشته است ، اما هنوز تامین اعتبار نشده و هنوز بیکار هستند خواهشمندیم رسیدگی کنید

مهران ناجی

آیا در نیروگاه، ایستگاه آنلاین پایش آلودگی هوا وجود دارد؟ و سوال دوم اینکه مکانیزم پایش آلودگی هوا همانند سالهای گذشته است؟

m

خانم دکتر که جواب مارو نمیده ولی ما که همیشه جویای حالش از سایت و تلویزیون هستیم از تصادفی که براشون پیش اومده نگران شدیم امیدواریم همیشه سالم و سلامت باشه تا جواب نظراتو مردم رو بتونه بده.

لوک

ایول

غزل

گر طبیبانه بیایی به سر بالینم، به دو عالم ندهم لذت بیماری را .... خوش به سعادتت خانم خاتمی دوستت دارم

اخطار جدي در خصوص وقوع حادثه زيست محيطي در مسير شاهراه تنفسي شهر تهران

افسون

سلام-خسته نباشید-اگه وقت کردید به وبلاگ منهم سری بزنید -لینکتون کردم واگه دوست داشتید لینکم کنید ،مطالبم بیشتر در خصوص میراث فرهنگی وطبیعیه-ممنون میشم