این هم روایتی است!

به روال سی و چند سال گذشته، امروز هم در راهپیمایی روز قدس به عنوان نمادی از ایستادگی مقابل ظلم، عازم خیابان انقلاب شدم. بسیاری از مردم؛ پیر و جوان و زن و مرد و کودک در زیر آفتاب داغ نیمروزی تیرماه آمده بودند وبا چهره های گشاده آشنایی می دادند و حتی برخی در فرصتی کوتاه طی راه به بیان مسایل می پرداختند. 
اما در این میان گروهی اندک البته با صدایی بلند و به نظر هدایت شده هم بودند که در بزنگاه هایی جلو آمده و با پرخاش مسایلی را مطرح کردند. مثلا اینکه چرا من خواستار رسیدگی به سگ کشی شده ام!


جالب اینکه به طور هماهنگ شعارهای مرگ بر فتنه گر هم سر می دادند. اما من هر چه به اطرافم نگاه کردم فتنه گری ندیدم!
ظاهرا دلواپسان از یاد برده اند که روز قدس نمادی از وحدت همه انسان های آزادی خواه علیه ظلم است؛ آن هم در شرایطی که تلاشی عامدانه برای تفرقه میان اقوام و مذاهب مختلف در جریان است. یکی از آنها معترض بود که چرا به وضعیت آلودگی هوای تهران نمی رسید. پاسخ دادم آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی مانند بنزن که بدترین و خطرناک ترین نوع آلودگی است، با تلاش های دولت یازدهم کاهش یافته و افزایش تعداد روزهای سالم گواه این مهم است. 
خبرنگاران هم فراوان بودند با سئوالات متعدد. خبرنگار تلویزیون آلمان پرسید آیا شعارها مغایرتی با روند مذاکرات ندارد؟ گفتم: مذاکرات روند خود را دارد و لازم است با نتیجه ای متعادل و در برگیرنده حقوق ایرانیان به اتمام برسد. 
در مورد آثار جنگ در منطقه بر محیط زیست سوال شد که به نامه سال گذشته ام خطاب به آقای بانکی مون در مورد وضعیت اسفناک محیط زیستی غزه اشاره داشتم.
هنگام مصاحبه ها و حضور مردمی که با علاقه پیگیر مسایل بودند، باز صدای تعداد قلیلی سازماندهی شده شنیده می شد که مرگ بر فتنه گر و منافق می گفتند. همان جا به یکی از خبرنگاران گفتم گویا برای عده ای همدلی و همزبانی بین دولت و ملت هیچ مفهومی ندارد.


/ 13 نظر / 138 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کامبیز

سلام تبریک میگم خانم ابتکار.بالاخره مذاکرات به سرانجام رسید به شما به مردم تبریک میگم و از آقای ظریف کمال تشکرو داریم و خیلی خوشحالم .امیدواریم دیگه بهانه ها تو جامعه ما کم بشه هر جا میرفتیم میگفتن تحریمه دیگه این کلمه واقعا" اذیت کننده بود. امیدواریم مشکلات محیط زیست و سازمان صدا و سیما حل بشه چون انطوری که از تلویزیون می شنویم از اخبار اینا این دوتا سازمان همش بودجه نداره. دعا میکنم دیگه به میمنت این مذاکرات مشکلات مردم و این دوتا سازمان هم حل بشه.

سحر

خانم ابتکار من شما رو تحسین میکنم یک زن ایرانی پرقدرت....با این جماعت جنگ طلب فعلا بسازیم تا خداوند زمینه ی تنبیه آنها را فراهم کند

امیر

با سلام خانم ابتکار امیدوارم حداقل امسال به گفته مقام معظم رهبری سال همدلی وهم زبانی نام نهادن بعد از دو سال زاد ولد طبیعت به گفته کارشناس شما دکتر کهرم پروانه پرنده رو حداقل صادر کنید اگرم نمیدید لطفا کنید زودتر خبر بدید بریم در کشور ترکیه همسایه همین پرنده گانی که از کشور ما عبور میکند انجا شکار کنیم خدایش دیگر نمی دونم به چه زبان ومنطقی برای شما دلیل بیاوریم فقط دست به دامان خدامیشوم به شما هرچه خواهش و تمنا میکنیم انگار ما ایرانی و همو طن شما نیستیم ... ممنون

جواد حمیدزاده

با تشکر از وبلاگ خوبتون. وبلاگ بسیار خوبی دارید ولی خیلی کند عمل می کنید من الان یک هفته است به این وبلاگ سر میزنم همش یه متن می بینم. وبلاگتون باید هر روز به روز رسانی بشه.

بختگان تشنه

بختگان تشنه است و همه مسئولان بی خیالند

حمید راحتی

با سلام امید وارم روزی برسد که در کشور عزیزمان برای کسانی که هم در انقلاب هم در شکوفایی کشور نقش داشته اند ارزش قائل باشند و از زدن افترا و تهمت دوری کنند. خانم دکتر ابتکار برای کشورمان خیلی زحمت کشیده است حال اختلاف حزبی و یا هرچیز دیگر نباید باعث سود جویی ضد انقلابیون بشود و همچنین دلسردی عاشقان نظام و کشور عزیزمان. خانم دکتر ابتکار بعنوان یک زن نمونه و فداکار به محیط زیست کشور با تمام وجود برای حفظ ارزشهای نظام زحمت می کشد . این را من نمی گویم کسانی که سالهاست ایشان را می شناسند با من هم عقیده بوده و هستند. خداوند تمام کسانی را که برای شکوفایی و اقتدار کشورمان زحمت می کشند بخصوص مقام معظم رهبری را حفظ نماید .

سارا

سلام خانم دکتر خواستم یه نظر درمورد وبلاگتون بدم به نظر من قالب وبلاگتون خیلی ساده و دیگه قدیمی شده اگه عوضش کنید بهتر و جذاب تر میشه خیلی دوستتون دارم بای

مهدی اقبالی محیط بان خراسان رضوی

بسمه تعالی سرکار خانم ابتکار سلام علیکم در خصوص جرائم جدیدشکار و صید پیشنهادی داشتم که خواستم از این طریق خدمت شما به طور خلاصه عرض نمایم :به نظر اینجانب در خصوص مبلغ ضرر و زیان وحوش علی الخصوص علفخواران مانند کل و بز و قوچ و میش و گورخر و ... چنانچه مبلغ جریمه جنس ماده این وحوش بیشتر (مثلا دو برابر) جنس نر باشد بهتر است و آن به این دلیل است که هر چه تعداد ماده ها بیشتر باشد میزان تولید مثل بیشتر و افزایش وحوش با سرعت بالاتری انجام می شود و برای یک گله مثلا بیست راسی میش وحشی وجود حداکثر دو یا سه راس قوچ کافی است و از طرف دیگر شکارچیان چه مجاز و چه غیر مجاز با علم به این موضوع در مرحله اول تمام سعی خود را میکنند تا جنس نر را شکار نمایند تا در صورت گیر افتادن جریمه کمتری پرداخت نمایند و از طرف دیگر در فصولی از سال ممکن است ماده ها آبستن و حتی دارای بره شیرخوار باشد که با زده شدن یک راس ماده یک یا دو راس دیگر خود بخود از طبیعت حذف می شوند . وچندین دلیل دیگر ..... والسلام با تشکرمحیط بان اقبالی خراسان رضوی شهرستان بردسکن 09153331792

باران

با سلام و عرض خسته نباشید. من و اطرافیانم همگی برای مصرف قطره قطره آب برنامه می ریزیم و کاملا صرفه جویی می کنیم...اما متاسفانه وضعیت مصرف وحشتناک آب توسط کشاورزان و آبیاری سنتی در پارک ها که باعث هدر رفتن آب ب طرز جبران ناپذیر می شود, قلب ما را به درد آورده است. خواهشمندم بفرمایید چه تدبیری برای این موضوع در نظر دارید؟!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! من و دوستانم همگی آماده یاری و فعالیت با تمام نیرو در طرح های شما هستیم... فروتنانه خواهشمندم در ایمیلم پاسخ من را بدهید... دانشجوی داروسازی مشهد با تشکر

ترکمن صحرا

عرض سلام و خسته نباشید به شما خانوم دکتر معصومه ابتکار ای کاش خودتون شخصا به شهرمون میومدین و میدین چی به چیه؟ چه خبره مهد دریا دلان شهرستان گمیشان مرزی ترین شهر با دریا خزر و همسایگی با ترکمنستان و داشتن قابلیت های بسیار چی به سرش اومده و داره میاد؟ نمیدونم خبر دار هستین یا نه تالاب بین المللی گمیشان رو که خوب میدونید بین اللملی ؟ برید ببیند اصلا به اسمش میادش؟ باید تالابی که بین المللی هست مهد گردشگری باشه نه این طوری بیاد مهد خشک سالی باشه ....... در همین چند سطر هنوز کفایت میکنم ممنون از شما اگه جواب بدید منتظر حضور گرمتون تو شهرمون هستیم