مخاطب در دسترس است آقای ابطحی

آقای ابطحی، مخاطب در دسترس است، صدایتان می آید. مسئولین در این دوره قبل از انتصاب، شنوایی سنجی کامل شده اند، بنابراین صدای مردم به گوش آنها می رسد. این آلودگی هوا که همه ما آن را تنفس می کنیم از سال های قبل برنامه ای مدون داشت و در حال اجرای برنامه کاهش آلودگی هوا بودیم که متاسفانه متوقف شد و بنزین بی کیفیت، خودروهای غیر استاندارد و عدم نظارت و برنامه ریزی کار را به جایی رساند که به قول شما همه در معرض آسیب های جدی قرار گرفته ایم. 

دولت جدید از همان روزهای اول با نگاهی برنامه ای و عزمی راسخ برای تغییر به این شرایط پرداخت. سازو کارهای مدیریتی ملی و استانی که تعطیل شده بود دوباره فعال شده و به زودی هم شورایعالی محیط زیست برنامه های ملی آلودگی هوا را برای عموم مردم منتشر خواهد کرد. 
البته آقای ابطحی، قرار است با مردم رو راست باشیم. مشکل آلودگی هوا و سایر مسایل محیط زیست یک شبه به وجود نیامده که یک شبه حل شود. ولی این قول را به شما و هموطنان می دهم که از همه ظرفیت های فردی و ملی برای حل معضل آلودگی هوا با امید به لطف خداوند استفاده کنم.
 
دو روز پیش آقای محمدعلی ابطحی طی یادداشتی در نشانی زیر نسبت به آلودگی هوا گله کرده بود و متن بالا پاسخ ایشان است.
/ 3 نظر / 53 بازدید
ه جمشیدی

با عرض سلام سالهاست که در آستانه شروع سال جدید نامی به سال جدید تعلق میگیرد. با توجه به اهمیت و لزوم توجه تمامی اقشار جامعه چه خوب بود که نامگزاری سال آینده تحت عنوان سال جهاد و مبارزه با آلودگی محیط زیست به دفتر مقام رهبری پیشنهاد میگردید.

حاتمی

سلام سرکار خانم دکتر ابتکار با عرض خسته نباشید و خدا قوت، بنده یکی از فعالان جامعه محیط زیست کشور هستم، به مشکلات و دردهای کهنه و مزمن این حوزه واقفم و به صداقت و توانمندی حضرتعالی برای سامان دادن به معضلات فعلی محیط زیست ایران ایمان دارم. اگر شما واقعاً قصد تحول بنیادین، مثبت و سازنده در حوزه محیط زیست را دارید و مایل هستید تا ابد نامی نیک از جنابعالی بر جا بماند، فقط به یک مسأله بسیار حیاتی و با اهمیت بپردازید. به این معنا که به جنابعالی مصرانه پیشنهاد میکنم که ضمن هماهنگی کامل با جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم، جلب نظر ایشان و توجیه کامل و دقیق موضوع و ذکر اهمیت و فوریت آن، در راستای الحاق بخش آب از وزارت نیرو و بخش منابع طبیعی از وزارت جهاد کشاورزی به محیط زیست و تشکیل سازمان یا وزارتخانه ای جدید به نام " محیط زیست، آب و منابع طبیعی " برنامه ریزی نمایید و قدم بردارید؛ مطمئن باشید که در صورت تحقق این مهم، نه تنها اقتدار و حوزه نفوذ محیط زیست افزایش چشمگیر خواهد یافت، بلکه بسیاری از معضلات موجود حل و فصل خواهند شد، امید و انگیزه ای تازه، قوی و پایدار در کلیه پرسنل محیط زیست کشور برای سالیا

سیاوش

خانم ابتکار وقتی نظرات دیگران را که جنبه توهین نداره و فقط ممکنه به مذاق شما خوش نیاد ، اینجا نمایش نمی دی ، بهتر وبلاگ تون را جمع کنید ، چون با این روندی که شما دارید ، فقط دارید اعصاب دیگران را خرد می کنید . مردم اگه تونستند و شعور اون داشتند که محیط زیست شون خودشون حفظ کنند ، که اینکار را خودشون انجام می دن و گرنه .... وجود شما ها و مجموعه تان فقط بیانگر اینست که بگویید ما هم به فکر محیط زیست هستیم ،