مانور مقابله با آتش سوزی جنگل ها برای 4 استان

با اجرای این مانور عملیات احداث پایگاه مهار آتش در جنگل ملی گلستان آغاز شد. همچنین 25 نقطه در جنگل گلستان مکان سنجی شده تا دستگاه های سنجش سنسور هوا به منظور اطلاع رسانی و اقدام سریع برای مهار آتش سوزی های احتمالی در این مناطق نصب شود.
همزمان در استان لرستان نیز عملیات مانور با حضور آقای مجابی معاون سازمان، استاندار لرستان، مدیران کل حفاظت محیط زیست ستادی و استان های خوزستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، اصفهان، فرمانده های نیروهای نظامی و انتظامی ، بسیج و مدیران کل دستگاههای لرستان برگزار شد. 
مانور اطفای حریق جنگل های لرستان در عرصه ای به مساحت 600 هکتار در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد با حضور 500 نفر نیروی عملیاتی و ستادی 14 ارگان دولتی و جمعیت هلال احمر استان و شبکه تشکل های زیست محیطی لرستان، نیروی مقاومت بسیج و جوامع محلی با استفاده از تجهیزات و ادوات سبک و سنگین برگزار شد.
پنج شنبه هفته گذشته در واقع برای اولین بار چندین استان کشور درگیر تمرین حفاظت از جنگل ها در مقابل آتش بودند... این راهیست که باید با جدیت تداوم یابد.

/ 8 نظر / 40 بازدید
م.ش

امیدوارم چند عدد بالگرد برای محی زیست اختصاصی فراهم گردد

هاشمی

وبلاگ خیلی خوبی دارید خانم دکتر ابتکار موفق و پیروز باشید

شرافت

سلام یکی از راههای کمک به اطفا حریق جنگل ها قرار دادن مخازن آب یا محلولهای ضد آتش در قسمتهایی از جنگل که احتمال آتش سوزی یا خطر گسترش آتش هست می باشد که می توان مخزن را از راه دور با ریموت فعال کرد واز رشد آتش جلوگیری کرد.

سارا

از بعثت او جهان جوان شد / گیتى چو بهشت جاودان شد خوشبخت کسى کز امت اوست / در سایه دین و رحمت اوست با بعثت آن نبى مرسل / بتخانه به کعبه شد مبدل‏ این عید به اهل دین مبارک / بر جمله ی مسلمین مبارک . . . عید مبعث بر شما مبارک خانم دکتر ابتکار

زارعی

سلام شما یک زمانی اعتراض می کردید چرا دولت مهرمحور و عدالت ورز !شعاع 120 کیلومتری صنایع رو توی تهران رعایت نمی کنه و ... اما شما پارس جنوبی آمدین، آلودگی را دیدین و با سکوت عسلویه را ترک کردین. بله می فرمایید شرلیط حساسه ملاحظات اقتصادی داریم و... خب رییس محترم دولت قبل هم همین حرفا را می زد. بهره برداری از فازهای پارس جنوبی بدون اینکه واحد گوگرد به مدار بیاد نه مطابق با اصول فنی است نه زیست محیطی. فقط نمایشه مث دولت قبل. شما فقط مدعی هستین و ژست حفاظت از محیط زیست می گیرین. پارس جنوبی بوته آزمایش شماست. صداقت و جسارت مرد به ز دولت اوست

محمد احمدی

با سلام خدمت خانم دکتر، از شما رئیس سازمان تقدیر و تشکر میگردد امیدواریم در بحث استخدامی اولویت سازمان قرار گیرد

محمد

خانم سیاسی کار پیر شدی ما نخوایم تو رو تو راس مملکت ببینیم باید به کی بگیم؟

منيره

سلام خانم ابتكار من فقط مي خواهم شما يك موضوع را جدي پيگيري كنيد. ما در شهرستان نورازمازندران و در روستاي افراسياب كلا ساكنيم .روستايي چسبيده به پارك جنگلي نور.متاسفانه انتهاي روستاي ما به پارك جنگلي ختم مي شود و همين دزدان محلي چوب جنگل را حريص كرده هر روز بي وقفه خانواده حبيبي ها جنگل را غارت مي كنند ارگ سر انگشتي تعداد درختاني را كه در سه سال اخير بريده اند بشمارم به 3000 درخت مي رسد. واي از اين غارت...اين روزها جنگلباني فشار را زياد كرده ولي آنها محل اختفاي چوبهاي بريده را به داخل جنگل برده و شبها با نيسان حمل مي كنند.شوراي روستا مي داند ولي كاري از دستش بر نيامده آخر اينها پسران گردن كلفت خود را براي تهديد مردم مي فرستند. شما را به خدا ي احد قسم ميدهم جلوي اين دزدها را بگيريد.جنگل خالي شده .. مگر نه اينكه جريمه هر درخت 600 هزار تومان با زندان است چرا جنگلباني محل (نور ) مماشات مي كند و اين گروه را به زندان نمي اندازد. كافي است يكي از اينها به زندان برود تا بقيه حساب كارشان را بكنند. خواهش مي كنم پيگيري كنيد .دلمان به درد آمده