خاطره توقف تولید پیکان

در آستانه روز هوای پاک؛ یادی کنم از توقف تولید پیکان درسال 84 برای حرکت به سوی آسمان آبی. 
یکی از روزهای اردیبهشت ماه به همراه آقای اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم که در آن زمان وزیر صنایع و معادن دولت هشتم بود در محل کارخانه ایران خودرو طی مراسمی با پیکان خداحافظی کردیم. چرا که این خودرو نماد خودروهایی بود که ظرفیت اعمال استانداردهای لازم را برای کاهش آلودگی هوا نداشت. حیف که این حرکت بعدها چند سالی متوقف شد. 


حالا اما دستگاههای مختلف براساس مصوبه اردیبهشت ٩٣ دولت یازدهم، یک بار دیگر در تلاشند. در این مصوبه وظایف بیش از 10 دستگاه مسئول مشخص شده که در زمان معین باید برای کاهش آلودگی هوا اقدام کنند. گزارش اقدامات این دستگاهها از اردیبهشت ماه تاکنون، به مناسبت ٢٩ دی یعنی روز هوای پاک با حضور وزرا و معاونین وزرای مربوطه در حضور خبرنگاران ارایه خواهد شد.


یکی از عکس ها مربوط به جملاتی است که در مراسم سال 84 بر روی کاپوت آخرین پیکان تولیدی نوشتم و عکس دیگر هم آقای جهانگیری در جمع کارکنان ایران خودرو در همان مراسم است. 
امیدوارم بتوانیم با اجرای دقیق مصوبه دولت با همه آلوده کنندگان هوا خداحافظی کنیم؛ با کمک دولت و مشارکت مردم انشاءالله.

/ 1 نظر / 57 بازدید
یوسف حسین نژاد

با سلام و احترام امیدوارم روزی خودروهای با سوخت فسیلی به طور کل جمع آوری شوند خواهش میکنم بفرمایید سازمان شما در خصوص ورود خودرو های هیبریدی به کشور چه اهرمهای تشویقی یا سوپسیدی اختصاص داده است