تفاهم نامه سه جانبه سازمان، هلال احمر و صلیب سرخ جهانی

دیشب از استانبول به تهران بازگشتم و امروز صبح در تالار کشور تفاهم نامه سه جانبه جمعیت هلال‌احمر، فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و سازمان حفاظت محیط زیست امضا شد که به موجب آن، از توان داوطلبان هلال ‌احمر برای حفظ محیط زیست استفاده می شود. این تفاهم‌نامه علاوه بر این که از ظرفیت جوانان در زمینه حفظ محیط‌ زیست و توجه به «سرزمین پاک» استفاده خواهد کرد، در اصل گامی مهم در زمینه فرهنگ‌سازی برای انجام فعالیت‌های بشردوستانه و استفاده از توان داوطلبان با هدف حفظ محیط‌ زیست، منابع طبیعی، اجرای پروژه‌های درخت‌کاری و حفاظت از جنگل‌ها و سالم‌سازی آب خواهد بود.


در این مراسم گفتم همانطور که قوی ترین داوطلبان هلال احمر را در ایران داریم، جمعیت های مشابهی هم داریم که با انگیزه های والای انسانی برای حفظ محیط زیست تلاش می کنند و این تفاهم نامه سبب هم افزایی بین داوطلبان هلال احمر و این جمعیت ها نیز خواهد شد. امیدوارم بتوانیم از این تفاهم نامه برای نجات محیط زیست و حفظ منابع طبیعی استفاده کنیم.
آقایان دکتر فرهادی و الحاج آمادو گوئیه سی دبیر فدراسیون جهانی صلیب سرخ دیگر امضاکنندگان این تفاهم نامه هستند.

/ 1 نظر / 65 بازدید
رضایی

عرض سلام و احترام انصافا واگذاری آشوراده تیر خلاصی بود که دولت تدبیر و امید به اعتبار و حیثیتش شلیک کرد... اگر تدبیری بود و امیدی این طرح ها در مناطق محروم سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان اجرا می شد تا توریست های اروپایی که عاشق کویرنوردی هستند جذب مناطق محروم شوند پشت پرده این دولت هم پر کردن جیب سرمایه داران است آبروی خودتون رو بردید...