صندوق ملی محیط زیست

 صندوق ملی محیط زیست پس از 8 سال وقفه تشکیل شد.


اولین جلسه مجمع صندوق ملی محیط زیست روز سه شنبه 21 آبان با حضور آقایان علی طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارائی، مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در سازمان تشکیل شد. در این جلسه سابقه قانون تشکیل این صندوق که در برنامه چهارم به تصویب رسیده بود، همچنین اساسنامه آن بررسی و قرار شد برای اجرائی شدن فعالیت‌ صندوق کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت اقتصاد و دارائی و سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شود. اساسنامه صندوق هم مورد بازنگری قرار گرفت و قرار شد بعد از اصلاح برای تصویب تقدیم هیئت وزیران شود.

راه اندازی صندوق ملی محیط زیست از اولویت‌های دولت یازدهم است و با هدف حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سبز، کاهش آلودگی‌ها و بهبود وضعیت محیط زیست تشکیل شده است. امیدوارم این حرکت مورد حمایت و پشتیبانی همه دستگاههای موثر به خصوص بانک ها و موسسات اعتباری و اقتصادی قرار گیرد. 

/ 4 نظر / 11 بازدید
University of Environment

سلام خانم ابتکار حال که استاندار البرز و وزیر علوم انتخاب شده اند تصمیم اساسی در مورد دانشگاه محیط زیست اتخاذ کنید تا بتوان اساسنامه و موافقت قطعی را در وزارت علوم به تصوبب رساند و دانشجویان و اساتیداز این بلاتکلیفی خارج شوند.

حسینی

سلام با توجه به وضعیت معیشتی خوب کارکنان محیط زیست بالاخص شهرستانی ها - بهتر است این صندوق پول را به کارمندان شرکت گاز و ... هدیه کنیم . چون اونا از نداری پول رنج ها کشیده اند و اشکالی نداره که ما در این گداخانه چیزی را هم تقدیم به دیگران بکنیم .

تدبیر24

یا سلام خدمت خانم ابتکار مطلب شما در سایت تدبیر24 منتشر شد.

زیتون

[تایید][فرشته][گل]