با نوروز نو شویم

 

قصه تحول روزگار و گردش فصل ها از قوانین خلقت و طبیعت است. این تحول البته به همه ابعاد حیات تسری یافته و همه موجودات متاثر از این نظم هستند؛ نظمی بر مبنای قدرت بازسازی و تجدیدپذیری.

می بینیم بعد از زمستانی سرد که بوی ایستایی و توقف می دهد، چگونه فصلی نو سر می زند. این، اعجاز طبیعت و اعجاز قانون خلقت است... این، درسی برای انسان هاست تا قدرت زایندگی و تجدیدپذیری حیات را سلب نکنند و پیامی به ما هم هست که حیات مجدد را در درون خویش پاس داریم، اشتباهات را جبران کنیم و همراه با عالم خلقت، نو و تازه شویم، به خصوص در تجدید قوای فکری و روحی.

تقارن نوروز باستانی ایرانیان با تحول عظیم طبیعت، ویژگی یگانه عید ماست و همین ویژگی سال نوی ما را از سال های نو دیگر ملل متمایز می کند... حول حالنا الی احسن الحال را تکرار کنیم و همراه طبیعت به تازگی و بهتر بودن کوچ کنیم.

نوروز بر هموطنان و دوستان مبارک و همیشگی باد.

/ 2 نظر / 72 بازدید
بهرام رمضانی کارشناس مسول نظارت بر حیات وحش در لرستان

سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست کشور باسلام و احترام نظر به اینکه استان لرستان یکی از استانهای غرب کشور می باشد که با وسعت اراضی جنگلی یک میلیون 200هزار هکتارو به عبارتی 2% درصد از خاک ایران 10% از جنگل های کشور و 20% از جنگل های زاگرس و 1700گونه جانوری و 100گونه گیاهی را در محدوده جغرافیایی خود جای می دهد . و دارای تنوع زیستی و گونه های کمیاب گیاهی( لاله واژگون ) و جانوری می باشد که این مهم در ارتباط با چند گونه کمیاب و در حال انقراض همچون سمندر لرستانی، ماهی کور غار و پلنگ می باشد که از نظر IUSN سمندر لرستانی در Redlist قرار دارد و پلنگ نیز روز و حال خوشی ندارد و در آستانه انقراض می باشد . تلفات جاده ای- شکار غیر مجاز جهت فروش پوست - و عدم فرهنگ سازی و از همه مهمتر این که پلنگ جهت تامین شکار خود در زمان کوچ عشایر به دام ها حمله نموده که باعث به وجود آمدن خسارت به دام دارها میشود و در بعضی مواقع نیز موجب کشتن این گونه زیبای خدادادی توسط دامداران و عشایر کوچ رو می باشیم که با توجه به وسعت و توپو گرافی منطقه بعضا در بعضی مواقع از دید مامورین تلاشگر ما

فریبرز رازقی

با سلام. ادب .احترام به حضور عای سرکار خانوم ابتکار شلید قسمت بود که تصادفی وارد وبلاگ جنابعالی شدم. جهت شناخت و آشنائی نسبت به تازه ترین اکتشافات قرآنی به وبلاگ مهندسی آیات الهی مراجعه فرمائید. منتظرم.