آیا می شود سوگوار نبود؟

16 تیر 

امروز با هر فرهنگ و بینش و سلیقه و مذهبی که باشیم، اگر در دل به عدالت، آزادگی و استقامت در مقابل ظلم گرایشی باشد، سوگواریم. چرا که سالروز فقدان اوست؛ کسی که فارغ از همه محدودیت ها و دسته بندی ها میان انسان ها زیست و هرگز از آرمانی های انسانی اش عقب ننشست. نه فریب قدرت را خورد و نه ذلیل شهرت شد. در اوج قدرت بر حقوق مردم پای فشرد و حاکم را منهای رعایت رعیت ستمگری شکست خورده بیش ندانست. 
مردم فریبی نکرد و حقیقت را هر چند تلخ، بیان داشت. در صحنه نبرد اسیر حب و بغض شخصی نشد و اخلاق را در عرصه سیاست فراموش نکرد. درحیطه سیاسی اش اجازه «بد اخلاقی» و «شکستن حریم» را نداد، چنانچه در بحبوبه جنگ صفین در مقابل فحاشی سربازانش به اهل شام محکم ایستاد. همین طور در حوزه حکومت از ظلم ترسید و بر آسیبی به پای زنی یهودی فریاد بر آورد یا بر ستمی که در دستگاه خلافتش بر شهروندی رفت، گریست. او حتی مردم را از رفتار ذلیلانه در مقابل امام خود بر حذر داشت و اینها همه در نهج البلاغه خواندنی و در سیره آن امام دیدنی است. 
حالا امروز آیا می شود سوگوار نبود؟ امروز که ظلم و ستم و خونریزی و وحشت از یمن، عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان تا پایتخت کشورهای اروپایی امتداد یافته آیا می شود برای فقدان چنین شخصیتی و خسارتی که بر انسانیت ما وارد شده عزاداری نکرد؟

/ 2 نظر / 78 بازدید
دوستدار محیط زیست ارادتمند دولت تدبیر و امید

سلام به عنوان یک دلسوز از این طریق خواستم گزارشی از یک طرح به اصطلاح زیست محیطی در شهرستان بردسکن استان خراسان رضوی خدمت شما ارائه نمایم به امید بررسی ...طرح پرورش گونه گورخر ایرانی و اما...-این طرح با صرف هزینه زیا و فنس کشی محدوده 4 هکتاری و انتقال سه گورخر ماده از یزد آغاز شد- بعد از چند سال جنس نر آن را از کرمان آوردند - در سال بعد دو راس گورخر زایمان کردند و هر دو کره هایشان تلف شدند -در همان سال یکی از گورهای ماده نیز تلف شد - امسال هم مجددا آبستن بودند که باز هم کره هایشان تلف شدند و این در حالی است که : این طرح در فاصله 110 کیلمتری شهرستان در دشتی کویری و با درجه حرارتی در بعضی از روزهای تابستان نزدیک 55 درجه اجرا شده - تا سال قبل ماموران داخل کانکس بودند و امسال اتاقکی احداث شده محروم از همه امکانات اولیه نظیر برق ؛یخچال ؛کولر و ....-ماموران مجبورند این مسافت طولانی را یا باموتور اداره و یا با ماشین شخصی خود تردد نمایند - هر بار تردد به آنجا هزینه زیادی چه برای اداره و چه برای مامور دارد-هر ساله هزینه هنگفتی برای تامین علوفه و سایر هزینه ها در آن محل صرف میشود و خلاصه این که مامور در آنجا با حقوق 800

محمود امینی

ای کاش مسئولین امروزی ما هم در پیروی از ان امام عزیز برای برقراری عدالت مبارزه با فساد سیاسی،اداری،اقتصادی و فرهنگی رو بزرگترین وظیفه خودشون بدانند