عسلویه

معاون آموزش و پژوهش، معاون محیط زیست انسانی و مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، همچنین مدیران کل محیط ز یست استان بوشهر و هرمزگان روز جمعه 28 آذر ماه از تاسیسات عسلویه بازدید کردند و پای صحبت گروههای مختلف مردم نشستند. 
حسین دلشب مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در مورد گزارش ارائه شده از پارک ملی دریایی نایبند گفت: احیای پارک ملی نایبند در دستور کار اداره کل محیط زیست بوشهر قرار گرفته و با حصارکشی مرز و محدوده این منطقه مشخص شده و در حال حاضر در حال احداث برجک دیدبانی هستیم.


دکتر مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست نیز در جمع مردم منطقه از نقش و اهمیت سازمان های مردم نهاد در رابطه با حفاظت از محیط زیست سخن گفت و سیاست های این سازمان را در قبال صنایع آلاینده و احداث صنایع جدید تشریح کرد.
دکتر سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان هم گفت: این سازمان به دنبال حفظ حقوق مردم و طبیعت است و برای اینکار از ابزارهای مختلفی همچون ارزیابی زیستی استفاده می کند. وی ادامه داد: در خصوص پروژه های صنعت انرژی در این منطقه، بخشی دارای ارزیابی زیست محیطی بوده و بخش دیگر نیز در حال بررسی است تا بتوانیم بیشترین منفعت را به محیط زیست و جوامع محلی برسانیم.
متصدی به مردم منطقه اطمینان داد اجازه نخواهیم داد هیچ اقدام و یا صنعت ضد محیط زیستی مخل سلامت مردم انجام شود.


مجید وفادار مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان نیز در جریان این بازدید، به سوالات حاضرین درباره خطوط انتقال نیرو، مسایل زیست محیطی منطقه و واحد های صنعتی منطقه پاسخ داد .
محمد درویش مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان این بازدید به نقش و اهمیت سمن ها و سازمان های مردم نهاد اشاره کرده و از آنان خواست تا مثل همیشه بازوی سازمان حفاظت محیط زیست باشند. 
نصوری رییس دانشگاه آزاد اسلامی و رییس بیمارستان پارسیان عسلویه نیز در این باره گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز استان از معاونین سازمان حفاظت محیط زیست برای بازدید از شهرستان پارسیان دعوت کرد که خوشبختانه با حضور خانم دکتر مظاهری، آقای دکتر متصدی و مهندس درویش به سوالات مطرح شده توسط سازمان های مردم نهاد و اهالی شهرستان و مسئولین منطقه پاسخ داده شد.
وی ادامه داد: مرکز شهرستان پارسیان با تاسیسات عسلویه 20 کیلومتر فاصله دارد و مسائل زیست محیطی عسلویه و آلایندگی آن در قسمت های دریایی، هوا و آب های زیرزمینی که مستقیما روی انسان ها و محیط تاثیر میگذارد از نگرانی های مردم منطقه بحساب می آید.

/ 2 نظر / 92 بازدید
شهروند عسلويه

سلام،فكري به حال آلودگي عسلويه در سفر ي كه به استان بوشهر داريد بكنيد.بخدا ماهم انسانيم ومي خواهيم زندگي كنيم .چرا كسي به فكر به حداقل رساندن آلودگي هاي ناشي از روشن بودن اين فلرها كه تا 40تا 50 متر زبانه مي كشد نيست.اگر گاز سرمايه ملي است .مردمان اين منطقه نيز سرمايه انساني اين كشورند .چرا بايد هم سرمايه ملي وهم سرمايه انساني نابود شوند تورا بخدا تدبيري بينديشيد .اخه فيلتري.ياستفاده بهينه ناشي از هدر رفتن گاز از فلرها

شهروند عسلويه

سلام فكري به حال هواي آلوده عسلويه كنيد بخدا داريم پرپر ميشيم به چه جرمي؟