دفاع تمام قد از محیط زیست کشور

 

در دیدار با مقام رهبری - تاریخ 17 اسفند - و سخنان تاریخی ایشان در حمایت از محیط زیست:

برای حل مسائلی همچون آلودگی هوا در کلان شهرها، و پدیده گرد و غبار و همچنین کمبود آب و فرسایش خاک، بیشتر از تبلیغات، باید کار و تلاش جدی و پیگیری مستمر انجام داد... دستگاه های مسئول باید قاطعانه با تعدی به جنگل ها به هر بهانه ای اعم از هتل سازی و جذب گردشگر و ساخت حوزه علمیه تا برخی توجیهاتِ به ظاهر قابل قبول، مقابله کنند... تجربه‌های کشورهای مختلف نشان می دهد بسیاری از مشکلات محیط زیستی قابل پیشگیری و دارای راه حل هستند... مطالبی که باید بیان شوند، امروز گفته شد و از این پس مردم باید قضاوت کنند که کدام دستگاهها به وظیفه خود برای حفظ محیط زیست عمل می کنند و کدام دستگاهها برای حفظ محیط زیست، تلاش و اقدام لازم را انجام نمی دهند.

/ 9 نظر / 85 بازدید
مینا

خانم دکتر ابتکار خیلی دوستون دارم.این عکستون هم واقعا" دیگه دوس داشتنیه امیدوارم همیشه لباتون خندون باشه.

ابراهیم حیدری کاه کش

سلام خدمت دکتر ابتکار برای سواحل خلیج فارس هم کاری کنید.

محمد حسین

سلام/ میخواستم بپرسم واقعا این مطالب رو خود خانم دکتر مینویسند و وبلاگ رو اداره میکنند یا کسانی دیگر از دوستانشان؟

حمید راحتی

خانم دکتر عزیز خوشحالم که با صبوری تمام بدنبال راهکارهای علمی ،اجرایی و درست هستید . ما و تمامی دوستداران محیط زیست می دانیم که تلاش خواهید کرد و کردید . خداوند قوت به شما و تمامی یارانتان بدهد. حمایت مقام رهبری و رییس جمهور و دوستداران محیط زیست با شما شده است بنابراین موفق خواهید شد.

مهدی

خسته نباشید خانوم دکتر

علی اصغر قاسمی

ضمن عرض ادب حضور ریاست محترم سازمان . بنده در همایش اهداء جایزه دکتر ابتکار 23 /93/12 شرکت داشتم مطلب بسیار مهمی در ذهن داشتم که برای بیان مهیا نبود به ناچار در این قسمت بیان خواهم نمود . از افتخارات ما ایرانی ها اینست که از 2000 سال پیش در اندیشه های اوستایی به ستایش طبیعت و جهان می پرداختیم و ایران باستان شادی مردمان را همراه با شادمانی زندگی برای جانوران ، گیاهان و زمین و جهان می خواستند . این جمله در یشتها ، جلد اول ، هرمزدیشت بند 21 آمده که من به شما ریاست محترم بعنوان نماد وشعار این سازمان پیشنهاد میکنم : « درود به فرُکیانی ، درود به ایرانویچ (نخستین نژاد آریائی ) ، درود به سئوک (نماینده خوشی ایزدی ) درود به آب دائیتیا ، درود به آب اردوی ناهید و درود به همه موجودات پاک . این آب ها و زمین ها و گیاهان را می ستاییم ، این جای ها و روستاها و چراگاه ها و آبشخورها را می ستاییم و دارنده این روستاها را می ستاییم آن اهورامزدا را ، گشایش و آسانی آرزومندم از برای سراسر آفرینش . » جناب دکتر سرکار محترم خانم ابتکار به نظر بنده این از افتخارات ایرانیان است که ستایش و گرامیداشت طبیعت را جزء اخلاق زنگی خود می

م.ش

سرکار خانم ابتکار امیدوارم با حمایت رهبری برنامه ای برای احیای شیر وببر ایرانی داشته باشید

مینا خرمی

با سلام و عرض ادب.سال نو را خدمت سرکار خانم دکتر ایتکار تبریک عرض می نمایم.امیدوارم سال خوب و پراز موفقیت را داشته باشید.

حمید راحتی

با سلام فقط می توانم بگویم خداوند را شکر . درود بر رهبر عزیزمان و همت شما که عاشقان محیط زیست را امیدوار کردید.