تقارن های عبرت آموز امروز

آیات شریفه سوره نازعات در این مورد بسیار جالب است. آیات 27 تا 32 این سوره می فرماید: 
أَأَنتُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَمِ السَّمَاء بَنَاهَا، رَفَعَ سَمْکَهَا فَسَوَّاهَا- وَأَغْطَشَ لَیْلَهَا وَأَخْرَجَ ضُحَاهَا، وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَلِکَ دَحَاهَا، أَخْرَجَ مِنْهَا مَاءهَا وَمَرْعَاهَا، وَالْجِبَالَ أَرْسَاهَا- آیا آفرینش شما دشوارتر است یا آسمانى که [او] آن را برپا کرده است، سقفش را برافراشت و آن را [به اندازه معین] درست کرد، و شبش را تیره و روزش را آشکار گردانید، و پس از آن زمین را با غلتانیدن گسترد، آبش و چراگاهش را از آن بیرون آورد، و کوهها را لنگر آن گردانید. 
اما آیا ما قدر این آفرینش عظیم را می دانیم و آن را به درستی به کار گرفته ایم؟ آیا شکر نعمت به معنای استفاده درست از آن را به جا آورده ایم؟
امروز در این تقارن عبرت آموز، لازم است هم صدا با جامعه بشری، نعمات خداوندی اعم از طبیعت، محیط زیست، صلح و امنیت برای انسان ها را به یاد آوریم و در همراهی با یکدیگر برای تعالی بشر و نجات کره زمین تلاش کنیم. بیایید با هم برای باران و طراوت و حیات دعا کنیم.

/ 2 نظر / 9 بازدید
M

سلام خانم دکتر ابتکار خسته نباشید و از زحمات شما سپاسگزاریم خانم دکتر ای کاش این همه آدم که فکر یوزپلنگ و توپ زیست محیطی هستند یه فکری هم به حال این همه جوونایی که محیط زیست خوندن نشستن گوشه خونه باشن. آخه استخدامی محیط زیست هم که روزی میزنن به درد نمیخوره یا خانم برنمیدارن یا همش محیط بان برمیدارن یا هم یک نفر تو هرشهر میزنه که بومیه تو اونم هر رشته میتونه شرکت کنه از جغرافی گرفته تا .....جالبه اداره های محیط زیست پر شده از رشته های دیگه رشته های محیط زیستی ها هم نشستن کنج خونه. دیگه یوزپلنگ ارزشش بیشتر از انسان شده این همه آدم محیط زیست خوندن بیکارن هیچ کس حرفی از اونا نمیزنه.

تاريخ جهان و تقويم تاريخ

امروز داشتم كامنتهاي قديمي رو ديد ميزدم رسيدم به كامنت شما ... در سال 1387 و گفتم ببينم با اين مشغله وبتون آپ ميشه كه ديدم بلي آپ ميشه حالا با دست شما يعني معصومه ابتكار يا شخص ديگري ... خلاصه بودن شرط است ...