افتتاح پروژه های استانی از طریق ویدئو کنفرانس

پایش و کنترل مستمر وضعیت هوا و آب رودخانه ها و دریاچه ها از وظایف سازمان است و متاسفانه کمبودهای زیادی در این زمینه وجود دارد. روز چهارشنبه به همت و تلاش همکاران خوبم در سازمان توانستیم از طریق ویدئو کنفرانس و به طور زنده و همزمان در 8 استان های کشور سیستم های پایش آنلاین هوا و آب را که اخیرا خریداری و برای آنها ارسال شده است، افتتاح کنیم.

 به طور زنده با مدیران استان ها صحبت شد و همان جا در حضور خبرنگاران میزان آلودگی در لحظه مشاهده شد. این دستگاهها برای همه استان ها خریداری و ارسال شده و انشاالله تا هفته آینده و به محض برقراری سیستم اینترنت برای پایش آنلاین در باقی مکان های مورد نظر نیز راه اندازی خواهد شد. پایش فعلا در شهرهای استان ایلام، کردستان، البرز، قم، مرکزی، گیلان، قزوین، سمنان و تهران صورت میگیرد. 

 
علاوه بر خوشحالی افتتاح آنالایزرها، یکی از مدیران در مکالمه ویدئو کنفرانسی به نکته جالبی اشاره کرد و گفت: استفاده از ویدئو کنفرانس و اینکه مدیران مجبور نبودند برای مراسم به تهران بیایند باعث صرفه جویی حداقل 1000 لیتر بنزین شده است. 


در ادامه این جلسه، سامانه هوشمند انرژی خورشیدی ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست، آزمایشگاه دریایی و نمایشگاه عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در دولت تدبیر و امید نیز با حضور خبرنگاران عزیز گشایش یافت. عکس ها گویای لحظاتی از این برنامه هستند.
/ 2 نظر / 55 بازدید
زينب

سلام خانم خسته نباشيد بايد ابتكار خوبي باشه هم تومصرف انرژي صرفه جويي ميشه هم توهزينه و وقت ولي جاي تعجب داره ك چرا تازه به اين تكنولوژي رسيديم هميشه ما ي گام عقب تريم مروز خوندم ك تو افغانستان٨٠كانال تلويزيوني افتتاح شده ما ٢٢شبكه ك داريم ك توسوادكوه اون دواشبكه جديد نميگرهپس ميشه ٢٠تا!!ماكي از جهان سوم درميايم پس!!لطفاثبت كنيد...موفق باشيد:-)

آزیتا

خیلی خوشحالم از این اتفاق خوب همچنین از اینکه هوا در وضعیت سالم قرار دارد این روزها. خانم دکتر ابتکار از زحمات شما در این راستا بسیار متشکرم. چقدر می توان امیدوار بود که در پاییز هوا به حد ناسالم نرسد. آیا امکانات پیش بینی وضعیت آلودگی هوا در چند ماه آینده وجود دارد؟