روز محیط بان و دو خبر خوش برای حافظان محیط زیست

هفته نخست شهریور و در هفته دولت، خبر رسید که پس از دو سال پیگیری، بالاخره یکی دیگر از اولیای دم از محیط بانی زندانی گذشتند و رضایت دادند. از آنها، مقامات محلی و همکارانم خیلی خیلی تشکر می کنم.


شنبه هفتم شهریور هم به مناسبت هفته دولت و نیز ۴ شهریور روز ملی محیط بان، از ۷۰ محیط بان نمونه کشوری با اهدای لوح و جایزه ملی «ضامن آهو» توسط حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تجلیل شد. در ضمن لباس و کارت محیط بانی و همیار محیط زیست هم در این مراسم به حاج حسن آقای خمینی اهدا شد.
ایشان خطاب به محیط بانان حاضر در این مراسم، گفت: اگر همین مقدار همت شما نبود، آن چیزی هم که امروز موجود است نبود. باید تلاش محیط بانان را ببینند آن وقت متوجه ارزش کار شما خواهند شد. محیط بانانی که بعضا با یک موتورسیکلت یا یک اتوموبیل قدیمی چه تلاشی در حفظ محیط زیست می کنند... انسان باید با طبیعت آشتی کند و سهم طبیعت را بدهد. بسیاری از سد هایی که احداث کردیم بی‌توجه به سهم طبیعت آب را برداشت می‌کنیم. بدون پرداخت سهم طبیعت در مراتع دامداری می کنیم، بنابراین قنات ها خشک و مراتع تبدیل به صحرا می شود.
در این مراسم مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد که این بانک در قالب برنامه «ملت- محیط بان» با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، تمامی تلاش خود را برای تقویت، تامین و پشتیبانی از محیط بانی و محیط بانان به کار خواهد بست.

/ 0 نظر / 241 بازدید