شادی مردم برای ورود آب به گاوخونی پس از 10 سال

9 تیر 

با تلاش سازمان حفاظت محیط زیست در ستاد و استان و همکاری وزارت نیرو و مردم منطقه، صبح دیروز آب زاینده رود پس از 10 سال وارد تالاب بین المللی گاوخونی شد.
فرارو - روز گذشته آب رودخانه ضمن عبور از بند شاخ کنار به تالاب بین المللی گاوخونی رسید و پس از ۱۰سال باعث خوشحالی مردم ،کشاورزان و دوستداران محیط زیست شد. 


با انتقال آب به تالاب گاوخونی در هفته های اخیر کشاورزان مردم شرق اصفهان اقدام به لایروبی بخشی از مسیر رودخانه برای جلوگیری از برداشت های غیر مجاز آب در مسیر رودخانه کردند.
مردم منطقه شرق اصفهان عصر و شامگاه گذشته را به همراه خانواده های خود در کنار تالاب بین المللی گاوخونی گذراندند و شکرگزاری کردند. 
جریان این آب از خشک شدن بستر رودخانه و تبدیل آن به کانون ریزگردها جلوگیری خواهد کرد و در تغذیه آبخوان ها و تأمین بخشی از خدمات زیست بومی رودخانه نظیر حفظ تنوع زیستی نیز نقش بسزایی دارد. عکس ها از خانم زهرا باغبان عکاس ایرنا است.

/ 1 نظر / 83 بازدید
مصیب شیرانی

با سلام متاسفانه مصرف آب در بخش صنعت فولاد و ذوب آهن اصفهان بخش اعظم آب زاینده رود را می بلعد دوستان با فرا فکنی و اعلام مصرف اب در بختیاری مصرف می شود همچین مصرف اب در بخش کشاورزی با پرت زیادی همراه است با توجه به بررسی انجام شده و امار دقیق تنها ده درصد افزایش کارایی مصرف اب در اصفهان دو برابر دبی پایه زاینده رود را به ان باز می گرداند.