تبرئه محیط بان ماشاالله مهنایی

خبر تبرئه محیط بان ماشاالله مهنایی پس از پنج سال زندان مایه خوشحالی شده است. محیط بان منطقه حفاظت شده خاییز که با پیگیری های مستمر دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل استان خوزستان در دادگاه از اتهام قتل شکارچی غیرمجاز تبرئه شده بود، پس از پنج سال از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده خود بازگشت.

محیط بان ماشاالله مهنایی در جریان درگیری مسلحانه با شکارچیان متخلف در فروردین ۱۳۸۹ دو نفر از آنان را از ناحیه پا هدف گلوله قرار داده بود که شدت جراحات وارده منجر به فوت یکی از شکارچیان شد. پس از آن حادثه، مهنایی طبق کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به اتهام قتل عمد یکی از شکارچیان و ایجاد جرح عمدی شکارچی دیگر به زندان منتقل شده و تحت محاکمه قرار گرفت.
خوشبختانه اقدامات حقوقی سازمان از تهیه لوایح دفاعیه، تهیه نظر کمیسیون سلاح و مهمات، حضور درمراحل مختلف بازپرسی و دادرسی و پیگیری های وکلای نامبرده در نهایت به صدور رای برائت قضات منجر شد. در این روند کارشناسان رسمی دادگستری رعایت کامل قانون به کارگیری سلاح از سوی ماشاالله مهنایی تایید کردند و وی هفته گذشته از زندان کارون اهواز آزاد شد. 
این خبر خوب باعث خوشحالی بسیاری از همکاران شده است. امیدوارم طبیعت ایران و حافظان آن که محیط بانان هستند گرفتار شر شکارچیان متخلف نشوند.

/ 5 نظر / 86 بازدید
نیما اکبری

سلام. در زمانه ی تخریب بی امان محیط زیست به دست بشر و برهم زدن تعادل جهان، مسئولیتی بر دوش شما نهاده شده است که چنانچه آن را به خوبی درک کنید در کارتان موفق خواهید شد.

علي

سلام خانم ابتکار ان شالله مبارک باشه

سلام.مایه مسرت است که مسؤولی با نیروی تحت فرمانش همدری میکند و افتخار آمیز است که یک بانو توانمندی واقتدار را با شفقت وانسانیت را توأمان داراست. ایکاش معیار انتخاب نیروهای محیط بانی شایستگی, هوشمندی, توانمندیهای ذهنی و جسمی بود, نه مناسبتها ی خانوادگی یا عشیره ای و یا حتی ترس اینکه تازه واردی توانمند باشد. ایکاش در آزمون استخدام و مصاحبه نمرات

محمد

سلام ضمن غرض ادب و خسته نباشید 5 سال زندانی نابودی خانواده ای را به همراه دارد و نوعا عقب افتادن از زندگی را به همراه داشته و دارد. به نظر می رسد مناظق باید تعریف - تفکیک و باز تعریف مجدد و نشان گذاری با علائم هشدار و خطر درگیری و هر گونه هشدار لازم با تصویب قوانین حمایتی لازم که به حمایت از این قشر زحمت کش و طبیعت کشور به عنوان یکی از مهمترین مولفه ها و رکن های توسعه پایدار به عمل آید

سيد علي

با سلام.شما يه فكري به حال شكارچيهاي قانونمند بكنيد